Sıkça Sorulanlar

1. Üye olmak ne gibi avantajlar sağlar?
Sitemize üye olarak, her alışveriş yapmak istediğinizde bilgilerinizi tekrar girmek zorunda kalmazsınız ve duyurularımızdan öncelikli olarak haberdar edilirsiniz.

2. Nasıl üye olabilirim?
Üye olmanız için site anasayfasında bulunan "Giriş Yapın" alanında yer alan "Üye Ol" kısmına  tıklayınız. Sizden istenen gerekli bilgileri doldurarak kaydediniz.

3. Üye olmak zorunlu mudur?
Üye olmak zorunlu değildir ama üyelerimize sunduğumuz özel ayrılacaklardan faydalanmak için üye olmak zorunludur.

4. Üyelik ücretli midir?
www.tarim724.com adresine üye olmanız durumunda herhangi bir ücret talep edilmeyecektir.

5. Üyelik bilgilerimi nasıl değiştirebilirim?
Üye girişinizi yaptıktan sonra tepe bölümde yer alan "Hesap" bölümünden istediğiniz değişikliği yapabilir, yeni bilgilerinizi kaydedebilir ve mevcut bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz.

6. Site üzerinde aradığım ürünü nasıl bulabilirim?
Sitemizde tüm sayfalarda tepe orta bölümde yer alan "Ürün Arama" bölümündeki boş kutucuğa arama yapmak istediğiniz ürünün adını/kodunu/modelini yazın. Siz giriş yaptıkça alt bölümde akıllı arama sistemi kritere uygun kayıtları listeleyecektir. İster bu listeden herhangi bir ürüne tıklayıp o ürünün açılmasını sağlayabilir, isterseniz "ara" butonunu tıklayarak arama bölümüne yazdığınız kıstasa göre ürün listelemesi yapabilirsiniz. Ayrıca ana sayfa sol bölümde yer alan kategorilerden de ürünlere ulaşabilirsiniz.

7. Alışveriş sepeti nedir?
Almak istediğiniz ürünleri toplu olarak görebildiğiniz alandır. Alışveriş sepetinizden ürün çıkarabilir, ekleme yapabilir ya da miktarlarını artırıp azaltabilirsiniz.

8. Ürünlerin stok bilgilerini nasıl öğrenebilirim?
Sitemizde satışı yapılan ürünler için düzenli stok kontrolü yapılmakta ve sitemizde güncel stoklar gösterilmektedir. "Geldiğinde Haber Ver" şeklinde görünen ürünler için sipariş alınamamaktadır. Güncel stok ile ilgili bilgi alabilmek için iletişim bölümünden ya da info@tarim724.com adresinden site yönetimi ile irtibata geçebilirsiniz.

9. Sitenizden nasıl sipariş verebilirim?
Almak istediğiniz ürünü seçip, "Sepete Ekle" butonuna tıklayarak sepetinize ekleyiniz. Sepetinizden "Satın Al" butonu ile sonraki aşama olan teslimat ve fatura bilgileri bölümüne geçiniz. Daha sonra ödeme seçeneklerinizden tercih ettiğiniz ödeme şeklini seçiniz. Ödeme tutarı, KDV dahil olacak şekilde hesaplanmaktadır. İstenen bilgilerini girdikten sonra sözleşmeyi inceleyip onaylayınız ve siparişi tamamlayınız. Şahıs adına kesilecek faturalarda ( gerçek kişiler ) TC kimlik numarası (29/08/2006 tarihli, 26274 sayılı Resmi Gazete'de tebliğ edildiği üzere 1/1/2007) bulunması zorunludur. Firma ( tüzel kişiler ) faturalarında vergi dairesi ve vergi numarası bulunması zorunludur. Eğer ödemeyi kredi kartı ile yapacaksanız; siparişi onayladığınız anda, bilgiler internet üzerinden özel bir geçiş yoluyla ödemeyi yapan veya ödemeyi teslim alan bankaların bu işlemi onayladıkları veya reddettikleri network işleme mekanizmasına (SSL) ulaşır. Kredi kartı bilgileriniz geçerli ise siparişiniz kabul edilir. Aldığınız ürünlerin ücreti banka yoluyla bize ulaşır. Sipariş olumlu bir şekilde tamamlandığı takdirde, müşteriye siparişiyle ilgili bilgilerin yer aldığı bir e-posta gönderilir.Sipariş sonunda, sistem size otomatik olarak bir sipariş numarası verecektir ve sipariş takip modülüne yönlendirecektir. Sipariş numarası, ödeme ve sipariş takip aşaması için gereklidir.

10. Siparişimi doğru olarak verdiğimi nasıl anlarım?
Siparişinizi tamamladıktan sonra, sipariş numaranızın yer aldığı bir metin karşınıza çıkacaktır. Sipariş numarası, siparişinizin başarılı bir şekilde oluşturulduğu anlamına gelmektedir. Siparişinizi başarılı bir şekilde tamamlandıktan sonra üye mail adresinize, siparişinize ait bilgiler gönderilmektedir.Ayrıca,hesabım sayfasında geçmiş sipariş detaylarınızı görüntüleyebilir,sipariş durumunuzu takip edebilirsiniz.

11. Sipariş için nasıl ödeme yapabilirim?
Sitemizde Banka Havale/EFT, Kredi Kartı ödeme seçenekleri ile sipariş verilebilmektedir. Kredi kartınıza uygun seçeneği seçtikten sonra 16 haneli kart numarasını, son kullanım tarihini ve kartınızın arka tarafında yer alan 3 haneli güvenlik numarasını giriniz. 3D Secure ( Şifre ile onayla ) : Kredi kartı ile ödeme yapılması durumunda güvenlik prosedürü gereği ilgili bankanın güvenli ödeme sayfasına yönlendirilirsiniz. Bu bölüme girilen bilgiler banka ile kart sahibi arasındadır ve güvenli işlem yapmanıza olanak sağlar. Kartınızın 3D tanımı daha önce tarafınızca gerçekleştirilmemişse ilk işleminizde banka ekranında kaydınız gerçekleşecek ve kartınız 3D işleme hazır hale gelecektir. İşleminizi "şifre ile onayla 3D" ile yapmanız durumunda banka kayıtlarında yer alan cep telefonunuza kısa mesaj gönderilmektedir. Banka veri tabanında bilgileriniz güncel değil ise, banka ekranından ayrılarak sitemiz üzerinden güvenli olarak işleminize devam edebilirsiniz. Kredi kartı ile işlem gerçekleştirilmesi aşamasında herhangi bir sorun nedeniyle işlemin gerçekleşmemesi durumunda, müşteri ve site yönetimi haberdar edilmektedir. Havale/EFT ile ödeme: Havale/EFT ile ödeme, sadece banka işlemleri ile kabul edilmektedir. Siparişinizin ödeme aşamasında havale/EFT seçeneğinden ödeme yapmak istediğiniz bankayı seçiniz. Ödemenizi seçtiğiniz bankaya havale/EFT ile gerçekleştirebilirsiniz. Havale ile yapmış olduğunuz ödemelerde daha hızlı işlem yapabilmek için havale açıklama bölümüne sipariş numaranızı belirtmeniz gerekmektedir. Ayrıca ödemenize ait dekontu, siparişinizi teslim alana kadar saklayınız. Ödemeniz ile ilgili herhangi bir sorun olması durumunda sizden dekont talep edilecektir. Havale bilgilerini sipariş aşamasında not edebilirsiniz. Havale/EFT ile verilen siparişlerde ödeme hesaplara geçtikten sonra sipariş işleme alınarak gönderilmektedir. Ödemesi beklenen siparişler en fazla 3 iş günü sistemde bekletilmektedir. Sipariş verildikten sonra 3 iş günü içinde ödemesi gelmeyen siparişler iptal edilmektedir.

12. Siparişimi nasıl iptal edebilirim?
Siparişinizi tamamladıktan sonra iptal etmek istemeniz durumunda; telefon, elektronik posta ya da sağ alt bölümde yer alan "İletişim" bölümünden iptal talebinizi bize iletebilirsiniz. İptal talebinizi iletirken neden belirtmenizi rica ederiz ( yanlış ürün sipariş geçilmesi, ürün ya da ödeme tipi değişikliği vb. gibi). İptal talebiniz işleme alındıktan sonra, tarafımızdan iptal gerçekleştirilecektir. Yeni verdiğiniz siparişlerin iptal işlemini yapabilmeniz için kargoya verilmemiş olması gerekmektedir.Müşteri, Ürün veya Ürünlerin belirtilen teslimat adresine tesliminden itibaren 14 (On Dört) gün içinde hiçbir sebep göstermek zorunda olmaksızın cayma ve değişim yapma hakkına sahiptir.Ayıplı yada hasarlı ürün olması halinde ürün iadesi satıcı Mağazaya,cayma hakkını kullanmak isteyen müşterilerimiz için iade gönderim bedeli müşterimize ait olacaktır.Ürünün  kullanılmamış ve Satıcı tarafından tekrar satışa arz edilebilir nitelikte olması şarttır.Cayma hakkının kullanılması için ; Müşteri’nin ilgili ürün faturasını ürün ile beraber gönderme zorunluluğu vardır.

13. Siparişimde değişiklik yapabilir miyim?
Yeni vermiş olduğunuz ya da teslim aldığınız siparişlerde değişiklik yapabilirsiniz. Yeni vermiş olduğunuz siparişte değişiklik yapmak için, sipariş kargoya verilmeden bizimle irtibata geçmeniz ve yeni siparişinizi bildirmeniz gerekmektedir.

14. Teslimat aşamasında nelere dikkat etmeliyim?
Siparişinizde seçmiş olduğunuz ürün ,satın alma yaptığınız firma tarafından  kontrol edilerek paketlenmektedir. Yapılan kontroller sayesinde, ürünün hasarlı yada ayıplı  gönderim yapılma ihtimali mağaza sorumluluğundadır. Teslimat aşamasında, kargo görevlisinden paketinizi teslim almadan önce mutlaka dış pakette herhangi bir zarar, bozulma, deforme olup olmadığını kontrol ediniz. Herhangi bir problem var ise, kargo görevlisine tutanak tutturunuz ve paketi geri gönderiniz. Tutanak, kargo firmalarının hasarlı paketlerin tespiti ile ilgili olarak vermiş olduğu bir hizmettir. Ürün tutanak ile birlikte satın alma yaptığınız firmaya  iade edilir ve gerekli kontroller yapılarak siparişiniz tekrar işleme alınır.Bu iade işlemi hakkında ki tüm bilgilendirmeyi mağaza iletişim bilgisinden almanız mümkündür.

15. Siparişim için farklı teslimat ve fatura adresi seçebilir miyim?
Sipariş aşamasında farklı teslimat ve fatura bilgileri oluşturabilirsiniz. Ürünler, teslimat adresinize irsaliye ile gönderilmekte ve faturanız 7 iş günü içinde fatura adresinize posta ile gönderilmektedir. Sipariş birden fazla ürün içeriyor ise, ürünler ayrı ayrı adreslere gönderilememektedir.

16. Teslimat süresi kaç gündür?
Teslimat süresi, satın aldığınız ürün açıklamasında yer alan bilgiler doğrultusunda 1-20 iş günüdür. Bu süreler siparişe dayalı üretim ürünleri ya da standart üretilmiş ürün süreleridir. Teslimat süresi bulunduğunuz yere göre  ve sipariş verdiğiniz ürüne göre değişiklik gösterebilmektedir.

17. Teslim aldığım ürün hatalı / kusurlu ise ne yapmalıyım?
Teslim aldığınız üründe herhangi bir hata ya da kusur olması durumunda, teslim aldığınız tarihten itibaren 7 iş günü içinde satın alma işlemi yaptığınız mağaza'ya iade talebi oluşturmanız gerekmektedir.Ürünü teslim aldığınız şekilde karşı ödemeli olarak, faturasını da gönderiye  ekleyerek geri gönderiniz.Satın alma yaptığınız mağazaya ulaşan ürün gerekli kontrollerden geçtikten sonra, talebiniz doğrultusunda işlemleriniz yapılmaktadır.

18.Ürün Hakkında Nasıl Bilgi Alabilirim ? 

İncelediğiniz ürünün sağ üst köşesinde yer alan bir mağaza alanı mevcuttur,bu mağaza alanı altında "mağazaya soru sor"butonunu tıklamanız halinde ürünün ait olduğu firmaya sorunuz iletilecek ve en kısa zamanda ürün hakkında sorduğunuz soruya yanıt alabileceksiniz.Yada anasayfadan canlı destek alanından hizmet veren Müşteri hizmetleri yetkilisinden ürün ile ilgili firma iletişimi sağlayarak ,ürün hakkında bilgi edinebilirsiniz.

ÖNE ÇIKAN ÜRÜNLER